ایمپلنت اشترومن سوئیس - استاندارد طلایی ایمپلنت با بالاترین کیفیت و دوام

اگر در تلاشید تا بهترین نوع ایمپلنت دندان برای خود انتخاب کنید، بدون شک نام ایمپلنت اشترومن سوئیس به گوشتان خورده است. این برند محبوب و معتبر سوئیسی، سال‌هاست که به عنوان یک استاندارد طلایی در زمینه تولید انواع ایمپلنت‌های دندانی شناخته می‌شود.

برای رزور نوبت و مشاوره رایگان حضوری در کلینیک فرم زیر را پر کنید:

آنچه ایمپلنت‌های اشترومن را از سایر رقبا متمایز می‌کند، استفاده از مواد اولیه باکیفیت‌ترین تیتانیوم طبی است که سازگاری و التیام بهتری با بدن انسان دارد. همچنین طراحی منحصربفرد و سطح صیقلی این ایمپلنت‌ها موجب می‌شود تا استخوان به میزان بیشتری به آنها متصل شود.

از دیگر مزایای کلیدی اشترومن می‌توان به ماندگاری بلندمدت 15 تا 20 ساله و مقاومت بسیار بالا در برابر فشارها و نیروهای وارده اشاره کرد. لذا انتخاب اشترومن به منزله یک سرمایه‌گذاری عالی و بلندمدت برای سلامت دهان و دندان شما خواهد بود.

فهرست مقاله

ایمپلنت اشترومن سوئیس چطور برندی است ؟

ایمپلنت اشترومن یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین برندهای ایمپلنت دندان در سراسر جهان به شمار می‌رود که توسط شرکت سوئیسی اشترومن تولید می‌شود.

اشترومن با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای علمی و فناوری‌های روز دنیا، توانسته کیفیتی بی‌نظیر در تولید انواع ایمپلنت‌های دندانی ارائه دهد که مورد تأیید بسیاری از متخصصان برجسته دندانپزشکی قرار گرفته است.

ویژگی بارز ایمپلنت‌های اشترومن، استفاده از برترین نوع تیتانیوم با خلوص بالا است که امکان جوش خوردن و التیام عالی با استخوان‌های فک را فراهم می‌کند.

ایمپلنت-اشترومن-سوئیس

همچنین سطح صیقلی و طراحی هوشمندانه این ایمپلنت‌ها با ایجاد یکپارچگی کامل با بافت استخوانی، ثبات و دوام بلندمدت را تضمین می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های منحصربفرد اشترومن می‌توان به مقاومت فوق‌العاده بالا در برابر فشار و خستگی، سازگاری کامل با بافت‌های دهانی، و عمر مفید 15 تا 20 ساله اشاره کرد.

بنابراین با توجه به ویژگی‌های برجسته و کیفیت افسانه‌ای اشترومن، این برند سوئیسی بخصوص توصیه می‌شود.

انواع ایمپلنت اشترومن و ویژگی های هر یک

ایمپلنت اشترومن سوئیس با بیش از 50 سال سابقه، یکی از پیشگامان تولید انواع ایمپلنت های دندانی به شمار می رود. این شرکت با بهره گیری از آخرین استانداردهای علمی و فناوری روز دنیا، محصولات متنوعی را برای پوشش طیف وسیعی از نیازهای درمانی متخصصان ایمپلنت تولید و عرضه می کند.

انواع اصلی ایمپلنت های تولیدی اشترومن عبارتند از:

1. ایمپلنت اشترومن تیتانیومی:

– یکی از انواع ایمپلنت اشترومن که از تیتانیوم ساخته شده است. این نوع ایمپلنت به دلیل سازگاری بالا با بافت استخوان و سلامت فیزیکی بدن، کیفیت و طول عمر بسیار بالایی دارد.

2. ایمپلنت اشترومن Rexolid:

– ایمپلنت Rexolid اشترومن از آلیاژ زیر کونیوم و تیتانیوم تشکیل شده است. این ترکیب منحصر به فرد باعث افزایش استحکام ایمپلنت در مقابل برش شده و نقطه قوت اصلی آن در مقاومت بالا در برابر شکست قرار دارد.

3. ایمپلنت اشترومن Slactive:

– ایمپلنت Slactive اشترومن با استفاده از فناوری slactive، قابلیت پیش بینی درمان و جوش خوردگی بهتر استخوان با ایمپلنت را بهبود می‌بخشد. این سطح آب دوست، بهبودی سریع‌تر برای بیماران را فراهم می‌کند و مدت زمان درمان را به صورت چشمگیری از 12-8 به 8-4 هفته کاهش می‌دهد.

ویژگی‌های ایمپلنت اشترومن با فناوری Rexolid:

– توانایی تولید ایمپلنت‌های کوچکتر با استفاده از فناوری rexolid
– کاهش تهاجم به دندان و پس دادن ایمپلنت
– استحکام بالا نسبت به ایمپلنت‌های تیتانیومی
– موفقیت بیشتر در درمان و اعتماد مشتریان به دلیل خصوصیات منحصر به فرد آن.

ویژگی‌های ایمپلنت اشترومن با فناوری Slactive:

– قابلیت پیش بینی درمان و جوش خوردگی بهتر در نواحی پیچیده و با خطر بیشتر
– بهبودی سریع‌تر برای بیماران
– کاهش مدت زمان درمان از 12-8 به 8-4 هفته
– امکان اجرای پروتز و روکش کاری دو هفته پس از قرار دادن ایمپلنت.

در ایمپلنت‌های معمولی از کشورهای دیگر، که از تکنولوژی iti استفاده نمی‌کنند، توصیه می‌شود برای قالب‌گیری بعد از 2-3 ماه انتظار، درحالی که در ایمپلنت Slactive اشترومن به علت ویژگی‌های مایع، می‌توان بعد از 2 هفته به قالب‌گیری پرداخت. این مزیت سطح ایمپلنت می‌شود و نیاز به بازسازی استخوان را کاهش می‌دهد.

مطالب مرتبط : هر انچه که باید در خصوص ایمپلنت فوری بدانید

عوامل تاثیرگذار در طول عمر ایمپلنت اشترومن

عوامل تاثیرگذار در طول عمر ایمپلنت دندان اشترومن:

 1. جنس ایمپلنت:

  • جنس ایمپلنت اشترومن از تیتانیوم است، که با بافت استخوان خوب پیوند خورده و سازگاری بالایی با بدن انسان دارد. این ویژگی باعث استحکام و ثبات ایمپلنت در طولانی مدت می‌شود.
 2. طراحی ایمپلنت:

  • طراحی مناسب ایمپلنت اشترومن به اندازه‌گیری و توزیع بهینه نیروها بر روی استخوان کمک می‌کند و از استحکام ساختاری بیشتری برخوردار می‌شود.
 3. روش جراحی:

  • تکنیک‌های جراحی دقیق و بهینه مانند روش‌های پیشرفته پیشاپیش، بهبود پیشگیری از مشکلات ممکن در طی جراحی و در نتیجه افزایش طول عمر ایمپلنت را فراهم می‌کند.
 4. مراقبت و بهداشت دهان:

  • حفظ بهداشت دهان و پیشگیری از عفونت‌ها مهمترین عامل در طول عمر ایمپلنت است. رعایت بهداشت دهانی مناسب و مراجعه منظم به دندانپزشک جلوگیری از مشکلات ممکن مرتبط با اطراف ایمپلنت می‌شود.
 5. سلامت استخوان:

  • سلامت استخوان پیرامون ایمپلنت بسیار حیاتی است. برنامه‌های مرتب و منظم برای ارتقاء استحکام و حفظ سلامت استخوان اطراف ایمپلنت تاثیر مستقیمی در طول عمر آن دارد.
 6. سابقه پزشکی بیمار:

  • وضعیت عمومی و سابقه پزشکی بیمار نیز تاثیرگذار است. بیماری‌های مزمن یا مشکلات سیستمیک ممکن است بر توانایی بدن در پذیرش و پیوند ایمپلنت تأثیر بگذارد.
 7. تغذیه سالم:

  • تغذیه صحیح و متنوع به حفظ سلامت بافت‌های دهان و استخوان کمک کرده و می‌تواند به طول عمر ایمپلنت اشترومن افزوده شود.
 8. تحقیقات و تکنولوژی پیشرفته:

  • استفاده از تحقیقات و تکنولوژی‌های جدید در زمینه ایمپلنت دندان، امکان بهبود ماتریال‌ها و فناوری‌های پیشرفته را فراهم می‌کند که به طول عمر ایمپلنت کمک می‌کند.

ترکیب صحیح این عوامل باعث طولانی‌تر شدن عمر ایمپلنت دندان اشترومن می‌شود.

عوامل-تاثیرگذار-در-طول-عمر-ایمپلنت-اشترومن

تاسیس و پیدایش برند اشترومن سوئیس

ایمپلنت اشترومن سوئیس دارای یک تاریخچه طولانی و موفقیت‌آمیز در صنعت ایمپلنت‌دندانی است. این شرکت در سال 1968 توسط پروفسور آندره اشترومن و گروهی از محققان دانشگاه برن سوئیس تأسیس شد.

تاریخچه-اشترومن

هدف اصلی پروفسور اشترومن، توسعه راه حلی نوین برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته بود که از لحاظ زیبایی، عملکرد و ماندگاری طولانی مدت، فراتر از آنچه تا آن زمان وجود داشت، باشد.

پس از سال‌ها تحقیق و آزمون، نخستین ایمپلنت تجاری با نام تی‌پی‌اس در سال 1980 روانه بازار شد که بلافاصله محبوبیت زیادی پیدا کرد. اشترومن با ارتقای مستمر فناوری، تولیدات خود را همچنان گسترش داده و امروزه به عنوان یکی از معتبرترین تولیدکنندگان ایمپلنت در سطح بین‌المللی شناخته می‌شود.

مراحل کاشت انواع ایمپلنت اشترومن سوئیس

مراحل کاشت ایمپلنت اشترومن سوئیس بسیار علمی و همراه با دقت بالا انجام می‌شود تا بتوان نتیجه‌ای مطلوب و طولانی‌مدت بدست آورد.

ابتدا دندانپزشک با معاینات دقیق، وضعیت دهان و فک بیمار را ارزیابی کرده و نوع مناسب ایمپلنت اشترومن مورد نیاز را تعیین می‌کند. سپس با عکسبرداری‌های سه بعدی، محل دقیق قرارگیری ایمپلنت مشخص شده و جراحی برنامه‌ریزی می‌شود.

در مرحله بعد، ایمپلنت‌های سفارشی اشترومن ساخته شده و سپس طی یک عمل جراحی، در جای خود کاشته می‌شوند. دندانپزشک با برش‌های دقیق، فضای لازم را ایجاد کرده و ایمپلنت را درون استخوان قرار می‌دهد.

پس از گذشت چند ماه و التیام کامل، اباتمان‌ها و دندان مصنوعی روی ایمپلنت‌ها نصب شده و درمان کامل می‌شود. در نهایت پس از کنترل‌های دوره‌ای، ایمپلنت‌های اشترومن برای 15 تا 20 سال بدون مشکل باقی خواهند ماند.

ویژه ژنیک : کامپوزیت دندان چیست ؟

جنس ایمپلنت اشترومن سوئیسی از چیست ؟

 ایمپلنت اشترومن سوئیس از تیتانیوم ساخته شده است. این ایمپلنت با یک پایه تیتانیومی در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و نحوه عملکرد آن شبیه به ریشه دندان طبیعی است. انتخاب تیتانیوم به دلیل سازگاری بالا با بدن انجام شده است. لثه و استخوان فک به سرعت ایمپلنت را پذیرا می‌شوند و بهبود پیدا می‌کنند. تیتانیوم به سرعت با بافت استخوان پیوند خورده و هیچ گونه خطری برای فرد ایجاد نمی‌کند.

این فلز تیتانیوم به خوبی با بافت بدن ادغام می‌شود و به عنوان یک ماده بسیار زیست‌سازگار معتبر است. تیتانیوم حتی در معرض مخلوط شدن با مایعات بدن به خوردگی نمی‌پیوندد، بنابراین هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.”

قیمت و تعرفه اشترومن سوئیس چقدر است ؟

ایمپلنت‌های اشترومن سوئیس به دلیل برخورداری از بالاترین استانداردهای کیفیت جهانی، در رده قیمتی پریمیوم و طلایی قرار دارند. البته قیمت نهایی آن بسته به عوامل مختلفی همچون نوع ایمپلنت، تعداد مورد نیاز و شرایط دهانی بیمار، متغیر است اما به طور میانگین می‌توان گفت برای هر واحد ایمپلنت اشترومن مبلغی بین 15 تا 30 میلیون تومان هزینه در نظر گرفت.

البته این هزینه در بلندمدت با توجه به ماندگاری 20 ساله اشترومن، کاملاً مقرون به صرفه بوده و صرفه اقتصادی بهتری نسبت به سایر ایمپلنت‌های ارزان قیمت و کم‌دوام دارد. در واقع سرمایه‌گذاری روی ایمپلنت اشترومن، خریدی هوشمندانه برای سلامت و زیبایی بلندمدت دندان‌ها محسوب می‌شود.

مقاله مرتبط : قیمت انواع ایمپلنت دندان

ویژگی ایمپلنت اشترومن slactive چیست ؟

در ایمپلنت اشترومن با فناوری Slactive، امکانات پیش‌بینی درمان و جوش‌خوردگی بهبود یافته و استخوان با ایمپلنت حتی در مناطقی که با خطرات بیشتر و شرایط پزشکی پیچیده‌تری مواجه هستند، بهبود می‌یابد.

Slactive با یک سطح آب‌دوست کارآمد و کاربردی، قابلیت بهبود سریع را برای بیماران فراهم می‌کند و مدت زمان درمان را از 12-8 هفته به 8-4 هفته کاهش می‌دهد. این تکنولوژی در محیط مایع واقع شده و به دقت به دست پزشک می‌رسد. بر اساس اظهارات شرکت اشترومن، حتی دو هفته پس از وارد کردن ایمپلنت به بیمار، امکان اجرای پروتز و روکش کاری فراهم می‌شود.

از طرفی، در مقایسه با ایمپلنت‌های معمولی که توسط کارخانه‌های مختلف در کشورهای مختلف تولید می‌شوند، Slactive این امکان را به ما می‌دهد که در مدت زمان کوتاهتری، بهبودی در قالب‌گیری را آغاز کنیم. این تفاوت از آنجاست که Slactive با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود و ارسال به صورت مایع به دست پزشک، می‌تواند بهبودی سطح ایمپلنت را بهبود بخشد.

ایمپلنت اشترومن Neodent

“ایمپلنت Neodent، یکی از ایمپلنت‌هایی است که به وسیله تکنولوژی پیشرفته سوئیس طراحی ولی در کشور برزیل تولید می‌شود. این ایمپلنت از لحاظ کیفیت بسیار برتری برخوردار است و از جنس و جودیت آن به عنوان عاملی مؤثر در موفقیت و طول عمر آن یاد می‌شود.

شرکت Neodent از سال ۱۹۹۳ در زمینه طراحی و تولید ایمپلنت دندانی فعالیت می‌کند و توانسته است به عنوان یکی از پیشگامان در ارائه ایمپلنت‌های تیتانیومی با قیمت مناسب و کیفیت بالا شناخته شود.

ایمپلنت‌های Neodent با طراحی خاص سوئیسی و تولید با دقت و کیفیت در برزیل، به نام ایمپلنت سوئیسی برزیلی مشهور شده‌اند. در مقایسه با دیگر ایمپلنت‌های سوئیسی، Neodent به دلیل قیمت مناسب‌تر خود توجه بسیاری از افراد را جلب کرده و از طرفداران زیادی در ایران برخوردار است.”

همه چیز در خصوص ایمپلنت سوئیسی sic

ایمپلنت سوئیسی Sic یکی از ایمپلنت‌های نوین جهان محسوب می‌شود که با سابقه‌ای کمتر از 20 سال، با بهره‌گیری از تکنولوژی برتر سوئیسی به کیفیت و محبوبیت بالایی دست یافته است.

ایمپلنت‌های Sic در واقع نتیجه ترکیب هوش و تخصص در طراحی و تکنولوژی دو کشور سوئیس و آلمان هستند. این ترکیب این امکان را به Sic می‌دهد که انواع سیستم‌های ایمپلنت دندان را با بهترین کیفیت و دقت تولید کند.

پروفسور شیلی Wilfried Schilli، بنیان‌گذار شرکت Sic با بیش از 60 سال تجربه و تحقیقات در زمینه ایمپلنت‌های دندانی، در سال 2018 با ارائه و ساخت نسل جدیدی از ایمپلنت‌های سوئیسی، تحولی نوین در این صنعت به وجود آورد.

در همان سال، شرکت Sic توانست ایمپلنتی با کیفیت عالی تولید کند که در بالاترین سطح استانداردهای جهانی قرار گرفته و توجه فراوانی را به خود جلب کرده است.

همه چیز در خصوص ایمپلنت سوئیسی spi

ایمپلنت Spi، یکی از برندهای سوئیسی با سابقه طولانی در عرصه ایمپلنت دندان، با دریافت رتبه A از سازمان بهداشت جهانی از جمله برترین و معتبرترین برندها در این حوزه محسوب می‌شود.

از ویژگی‌های برجسته ایمپلنت دندان Spi، کیفیت بسیار بالای تیتانیوم در پایه ایمپلنت و همچنین فعالیت فیکسچرها است. این ویژگی‌ها تاثیر بسزایی در کاهش زمان بهبودی و نصب روکش ایمپلنت دندان دارند.

استفاده از انواع ایمپلنت دندان Spi نه تنها بهبودی سریعتری را فراهم می‌کند بلکه زمان نصب روکش ایمپلنت دندان را نیز به 40 تا 50 روز کاهش می‌دهد. این نکات به عنوان اهمیت‌های بارز در فرآیند کاشت ایمپلنت سوئیسی Spi مورد توجه قرار می‌گیرند.

ایمپلنت اشترومن ITI

ایمپلنت اشترومن ITI، یکی از برترین و معتبرترین ایمپلنت‌های دندانی با کیفیت و طول عمر بسیار بالاست. همچنین، کیفیت ساخت ایمپلنت اشترومن ITI بسیار متمایز و برجسته است.

شرکت اشترومن از سال 1954 در شهر بازل، سوئیس فعالیت خود را آغاز کرده و از سال 1998 به صورت حرفه‌ای و تخصصی در طراحی و تولید ایمپلنت‌های دندانی مشغول به کار شده است. این شرکت با بیش از 25 سال تجربه در زمینه تولید و طراحی ایمپلنت دندان، به عنوان یکی از پیشوایان این صنعت به شمار می‌آید.

در ایران، ایمپلنت اشترومن با نام ITI شناخته شده است و انواع مختلفی از آن با قیمت‌های متفاوت در بازار عرضه می‌شود. این ایمپلنت، به عنوان گرانقیمت‌ترین ایمپلنت سوئیسی در ایران شناخته می‌شود.

مزایای ایمپلنت سوئیسی اشترومن ITI شامل:
– استفاده از مواد ساخت و اولیه بسیار باکیفیت
– طول عمر و ماندگاری عالی
– مهندسی و طراحی کاربردی
– به عنوان بهترین برند ایمپلنت سوئیسی شناخته می‌شود.

توصیه می‌شود که اگر بهترین ایمپلنت دندان سوئیسی را جستجو می‌کنید، ایمپلنت اشترومن ITI را در نظر بگیرید. این ایمپلنت دارای ضمانت مادام العمر بوده و اطمینان از کیفیت و طول عمر آن را فراهم می‌سازد.

بلاخره کدام ایمپلنت بهتر هستند سوئیسی ، کره ای یا آلمانی

1. ایمپلنت دندانی سوئیسی:

 • مزایا:

  • ایمپلنت‌های سوئیسی معمولاً از تکنولوژی پیشرفته و مواد با کیفیت بالا استفاده می‌کنند.
  • دارای استانداردهای بالینی بسیار سخت گیرانه‌ای هستند و از سازمان‌های معتبر بهداشتی مانند سازمان بهداشت جهانی رتبه‌بندی می‌شوند.
  • طراحی دقیق و نحوه تولید با کنترل کیفیت بسیار بالا، باعث موفقیت زیاد ایمپلنت‌های سوئیسی می‌شود.
 • معایب:

  • هزینه ایمپلنت‌های سوئیسی معمولاً بیشتر است نسبت به برخی از برندهای دیگر.

2. ایمپلنت دندانی کره ای:

 • مزایا:

  • تولیدات ایمپلنت کره ای نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند و اغلب با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن تولید می‌شوند.
  • همچنین، مقرون به صرفه‌تر از ایمپلنت‌های سوئیسی هستند و معمولاً در دسترس عمومی‌تری هستند.
  • بازار گسترده‌تری برخوردارند و به همین دلیل گزینه محبوبی در مقایسه با سایر برندها هستند.
 • معایب:

  • برخی از برندهای کره ای ممکن است در مقایسه با برندهای سوئیسی، مراحل کنترل کیفیت کمتری داشته باشند.

3. ایمپلنت دندانی آلمانی:

 • مزایا:

  • ایمپلنت‌های آلمانی به عنوان نماد کیفیت و دقت در زمینه تکنولوژی پزشکی شناخته می‌شوند.
  • دارای تکنولوژی‌های نوین و استانداردهای بالا در طراحی و تولید هستند.
  • دارای رتبه‌بندی بسیار مثبت در میان اطباء و متخصصان دندانپزشکی است.
 • معایب:

  • هزینه ایمپلنت‌های آلمانی ممکن است بسیار بالا باشد و برای بعضی افراد قابل دسترس نباشد.
  • ممکن است از نظر مالی بازار محدودتری داشته باشند.

خلاصه: به طور کلی، انتخاب بین ایمپلنت‌های سوئیسی، کره ای و آلمانی بستگی به نیازها و بودجه شخصی دارد. هر یک از این برندها مزایا و معایب خود را دارند و انتخاب باید با مشاوره دندانپزشک و بررسی دقیق نیازهای فرد صورت گیرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3/5 - (2 امتیاز)
تماس با کلینیک