درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر چگونه است؟ | کلینیک ژنیک

زمان مطالعه: 5 دقیقه

درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر چگونه است؟ | کلینیک ژنیک

درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر چگونه است؟ یکی از راه های جدید درمان ریشه دندان و عصب کشی آن استفاده از روش های جدید و نوین است در این روش که دیگر مته ها و یا فرزهای دندانپزشکی که انواع و اقسام مختلف و متفاوتی داشتند و هر کدام کاربرد مجزا و منحصر به خود را داشتند دیگر جایی ندارند.

روش سنتی دیگر وجود ندارد و به جای آن از روش جدید که لیزر درمانی دندان نامیده می شود استفاده می شود در این روش که دندانپزشک با استفاده از پرتوهای لیزر فقط قسمت های پوسیده دندان را تخریب و برمی دارد دیگر کاری به قسمت های سالم ندارد.

در روش قدیمی و سنتی و با استفاده از ابزاری مثل فرز دندانپزشکی هر لحظه امکان تخریب قسمت های دندان سالم وجود دارد ولی در لیزر درمانی دندان این خطاها دیگر جایی ندارد و فقط قسمت های خراب و پوسیده تراشیده و توسط لیزر تبخیر می شوند.

درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر چگونه است؟ | کلینیک ژنیک

لیزر درمانی دندان چیست؟

اگر درباره درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر بخواهیم بدانیم، باید بگوییم این روش از جدیدترین نوع درمان دندان است که هیچ گونه عوارض و یا درد و خطری ندارد و از با کیفیت ترین نوع درمان در دندانپزشکی می باشد. وقتی دندان به مرحله پوسیدگی و تخریب رسیده باشد، معمولاً قسمت مرکزی دندان که به پالپ دندان معروف است تخریب و یا عفونی شده است و درد دندان نیز ناشی از این عفونت است.

اطلاعات بیشتر
4 دلیل اصلی تحلیل ریشه دندان چیست؟ راه های درمان آن کدامند؟ کلینیک ژنیک

این قسمت از درد به عصب دندان رسیده است و بعضی از دندانپزشکی های سطح شهر از این تکنولوژی پیشرفته و نوین استفاده می کنند و بیشتر افراد از این نوع درمان دندان ابراز رضایت دارند. درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر یکی از بهترین روش ها در درمان دندان های پوسیده و خراب است که افراد بیشتری روی به این نوع درمان می آورند و توانسته اند درمان موفقی را پشت سر بگذارند.

بیشتر کسانی که درمان دندان خود را به تعویق می اندازند معمولاً ترس از دندانپزشکی دارند و از آمپول بی حسی و یا تراشیدن و دردی که دارد واهمه دارند و یا به دندانپزشکی نمی روند و یا اینکه دیگر از درد شدید دندان مجبور به رفتن دندانپزشکی می شود.

اما امروزه و با پیدایش لیزر در بیمارستان ها و مراکز دندانپزشکی این مشکل نیز جل گردیده است و دیگر خبری از درد و خونریزی دندان مثل روش سنتی و قدیمی نیست و کار هم با سرعت بیشتر و درد کمتر و با دقت بیشتر انجام می شود.

هزینه عصب کشی ریشه دندان با لیزر چقدر است؟

همان طور که می دانید، هزینه های دندانپزشکی و درمان دندان ها و درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر، یکی از پر خرج ترین درمان ها می باشد و این درمان ها به علت استفاده از مواد دندانپزشکی که اکثراً وارداتی و با ارز آزاد خریداری می شود تاثیر زیادی در گرانی درمان دندان دارد.

از طرفی دست مزد یک دندانپزشک را نیز به مخارج اشاره شده نیز اضافه کنید که یک مبلغ سرسام آور می شود حال اگر بخواهیم از لیزر درمانی که یک درمان نو و جدیدی است و احتیاج به دستگاه های پیشرفته لیزر نیز دارد می تواند در قیمت تمام شده برای این گونه درمان ها قیمت قابل توجهی باشد ولی استفاده از این درمان با لیزر می تواند به بهبود 99 درصدی و از بین رفتن تمامی باکتری ها در دهان امیدوار بود و درمان موفقی را پشت سر خواهید گذاشت و مبلغی که در این زمینه هزینه می کنید ارزشش را دارد.

اطلاعات بیشتر
پالپیت دندان چیست؟ و روش های درمان آن چگونه است؟ کلینیک ژنیک

درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر چگونه است؟ | کلینیک ژنیک

درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر چقدر موفقیت آمیز است؟

با توجه به نو و جدید بودن درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر تمامی مراحل درمان مورد بررسی و تحقیق گسترده قرار گرفته است و موفقیت بالایی در این درمان ثبت و مورد تایید واقع شده است و دیگر خبری از درد هنگام عمل با لیزر و یا بعد از عمل وجود ندارد و یا اگر باشد به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

اثر بخشی در این درمان موفقیت آمیز دیده شده است و ماندگاری نیز خوب و عالی گزارش شده است مگر اینکه بیمار بعد از درمان مسائل مربوط به بهداشت دهان را رعایت نکند و دوباره همان دندانی که با لیزر ترمیم شده است دوباره پوسیده شود و نیاز به درمان پیدا کند.

اگر نتوانیم دندان پوسیده را درمان کنیم و به اصلاح آن را نجات دهیم مجبور به ایمپلنت دندان  و جایگزین کردن آن خواهیم بود که روش موفق و خوبی است. در روش لیزر درمانی دندان تعداد جلسات مراجعه نسبت به روش قدیمی و سنتی به علت سرعت در کار به میزان قابل توجهی کاهش دارد و این مورد به تعداد ریشه دندان خراب بر می گردد که چه تعداد از ریشه یک دندان تخریب شده باشد.

درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر چگونه است؟ | کلینیک ژنیک

مقایسه درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر با روش سنتی و قدیمی چیست؟

درمان ریشه دندان و عصب کشی با لیزر می تواند مزایای زیادی از جمله عدم آسیب به لثه و یا قسمت سالم دندان که با ظرافت خاصی در این روش انجام می شود ولی در روش سنتی احتمال آسیب دیدن لثه ها و یا بافت و قسمت سالم دندان زیاد است.

اطلاعات بیشتر
متخصص درمان ریشه دندان در غرب تهران | کلینیک دندانپزشکی ژنیک

در روش سنتی و قدیمی که با ابزاری همچون فرز دندانپزشکی و یا مته انجام می شود، احتمال خطای دندانپزشک زیاد است و ممکن است قسمت های سالم دندان آسیب ببیند. ولی با استفاده از لیزر این خطاها به صفر می رسد و دقیق تر و کم تهاجمی تر انجام می شود.

در روش قدیمی که از ابزار مکانیکی و سایش یک فلز با سطح دندان برای تراشیدن دندان پوسیده انجام می شود می تواند برای بیمار ناراحت کننده هم از نظر سر و صدا و هم ایجاد تکان های شدید به دندان و فک که می تواند بعد از درمان دردهای ناشی از تراش وجود داشته باشد.

ولی با استفاده از لیزر به علت اینکه نور کار تراش را انجام می دهد هیچ گونه تماس فیزیکی بین دستگاه و دندان اتفاق نمی افتد و بالطبع درد نیز کمتر می شود.

در پایان این مقاله باید یادآور شویم کسانی که ترس از دندانپزشکی دارند، می توانند با مراجعه به دندانپزشکی هایی که از این تکنولوژی استفاده می کنند مراجعه کنند، که این روش از کم خطر ترین و همچنین روشی است که اصلاً دردی احساس نمی کنید و از نظر پزشکی نیز بهترین روش درمان دندان های خراب می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button