عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها چه عواقبی خواهد داشت؟ | کلینیک ژنیک

عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها چه عواقبی خواهد داشت؟

عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها چه عواقبی خواهد داشت؟این سوالی است که شاید خیلی از کسانی که به سلامت دندان خود اهمیت نمی دهند و از این بی اهمیتی و بی خیالی ضررها و خسارات های زیادی در اثر پوسیدگی و از بین رفتن دندان خود دیده اند.

اگر چه کسانی هستند که رعایت بهداشت دهان و دندان خود را رعایت می کنند و پس از هر وعده غذایی مسواک می زنند ولی شاید این روش نیز کفایت نداشته باشد و به خوبی دندان ها را آن طور که مطلوب است تمیز نگه ندارد.

اگر ما به دنبال دتدانی سالم و عاری از پوسیدگی هستیم حتماً باید به صورت دوره ای و هر شش ماهع یک بار به دندان پزشک خود مراجعه داشته باشیم و اگر دندان ما دارای جرم شده بود و با مسواک برطرف نشده بود با جرم گیری آن را برطرف نماییم.

عدم به موقع جرم گیری و بروساژ دندان ها می تواند به آرامی و طوری که ما اصلاً متوجه خرابی دندان های مان نشویم، آن ها را پوسانده و از بیبن ببرند.جرم ها به آرامی و کم کم از سطح بیرونی دندان ها به قسمت پایین دندان و قسمتی که با لثه تلاقی دارد می رساند و در آنجا باعث لک های سیاه و جایی برای تجمع میکروب ها و باکتریهای مخرب می شوند.

لازمه داشتن دندانی سالم و عاری از پوسیدگی رعایت بهداشت دهان و دندان و مسواک زدن و کشیدن نخ دندان و مراجعات دوره ای به دندانپزشک خود می باشد.دندانپزشکان به خوبی می دانند که اگر جرمی بر روی دندان ها باقی مانده است به سرعت آن ها را از روی دندان ها برطرف نمایند تا باعث پوسیدگی دندان ها نشوند.

اطلاعات بیشتر
پوسیدگی دندان ها | راهکارهای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها | کلینیک ژنیک

عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها

آیا یک بار جرم گیری و بروساژ دندان ها در طول عمر کافی است؟

عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها .این سوال را مطرح کردیم که در باره آن توضیحاتی مفید و قابل تامل در زمینه عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها که چه عواقب و نتایج نامناسب و بدی بر روی دندان ها می تواند داشته باشد.بعضی ها فکر می کنند که یک بار دندان های خود را جرم گیری و یا بروساژ کرده اند و دیگر نیاز به انجام دوباره این کار نیست.

این دقیقاً خطای راهبردی آن کسانی است چنین تفکری در خصوص جرم گیری دارند و اطلاعی از رسوب دوباره جرم ها ندارند.این افراد فکر می کنند که یک بار جرم گیری دندان هایشان را انجام داده اند و مرتب مسواک نیز می زنند و از قسمت های داخلی دندان خود که دیده نمی شود و مسواک زدن به آن قسمت ها نیز سخت است نیز دسترسی و دید کافی ندارند.

لاجرم قسمت های داخلی دندان که گفتیم در دید ما قرار ندارند مرکز و محل خوبی برای جرم و رسوب می شوند و به آرامی خود را به ریشه دندان رسانده و باعث از بین رفتن دندان ها می شوند.تنها راه رهایی از جرم قسمت های داخلی دندان ها مراجعه به دندانپزشک و بروساژ و رسوب زدایی و جرم گیری به صورت اصولی و بهداشتی می باشد.

پس در این قسمت از مقاله متوجه شدیم که یک بار جرم گیری در طول عمر کافی نیست و هر بار که به دندانپزشک خود مراجعه کردیم و پزشک تشخیص به جرم گیری داد حتماً باید این کار انجام شود تا از بین رفتن دندان های خود جلوگیری کنیم.

اطلاعات بیشتر
روش های جلوگیری از پوسیدگی دندان | علت پوسیدگی دندان چیست؟ | کلینیک ژنیک

عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها

زمان جرم گیری و بروساژ دندان ها چقدر طول می کشد؟

عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها .هر مرحله برای جرم گیری و بروساژ دندان ها چیزی حدود نیم ساعت توسط دندانپزشک مجرب و کاربلد به طول خواهد انجامید.این زمان مناسبی خواهد بود برای این که تمامی دندان ها و یک به یک از جرم و رسوب رهایی یابند.دندانپزشک با استفاده از ابزار و وسایل خاص و فرز و فرچه های مخصوص این کار دندان ها را لایه برداری و تمیز می نمایند.

ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها چه اثرات سوئی می تواند برای لثه ها و دندان هیا ما داشته باشد.زمان نیم ساعته که ما احتیاج به جرم گیری دندان های مان داریم این ارزش را دارد که به سلامتی دندان هایمان برسیم و از پوسیدگی و خرابی آن ها رهایی یابیم.

خیلی ها عدم مراجعه برای جرم گیری و بروساژ دندان های خود را ارتباط می دهند به هزینه ها و بحث مالی آن که در این جا باید بگوییم اگر جرم گیری را به خاطر هزینه و مبلغ آن انجام ندهیم و دندان ها بر اثر این اهمیت ندادن و بی توجهی از بین بروند، ناچاراً باید چند برابر آن را برای ایمپلنت دندان و جایگزینی آن با پروتز دندانی هزینه کنیم.

هزینه های جرم گیری و بروساژ دندان ها چقدر است؟

خوشبختانه باید بگوییم که هزینه جرم گیری و بروساژ دندان ها را بیمه ها قبول می کنند و این هزینه ها را حداقل یک بار در سال متقبل می شوند و نباید نگرانی خاصی در این خصوص داشته باشیم.

اطلاعات بیشتر
ارتودنسی | انواع روش ارتودنسی | بهترین سن برای ارتودنسی | کلینیک ژنیک

اگر کسی هم که بیمه دندانپزشکی ندارد می تواند برای پیشگیری هم که شده یک بار در سال این هزینه را بپردازد و دیگر نگران پوسیدگی دندان های خود نباشد.

اگر ما هزینه جرم گیری را متقبل نشویم و به دندانپزشک مراجعه نکنیم این باعث عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها می شود و با از بین رفتن دندان های خود مجبوریم هزینه گزاف و خیلی بیشتری برای ترمیم و یا کاشت و جایگزینی دندان های طبیعی خود بکنیم.

عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها

 

عوارض جرم گیری دندان ها چیست؟

عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها .بعضی از افراد فکر می کنند جرم گیری و بروساژ دندان ها عوارض و یا آسیبی به دندان های آن ها وارد می کند و به همین خاطر از مراجعه به دندانپزشک برای جرم گیری خودداری می نمایند.

در این جا به این عزیزان باید بگوییم نه تنها آسیبی متوجه دندان های شما بر اثر جرم گیری با دستگاه نمی شود بلکه عدم جرم گیری و بروساژ به موقع دندان ها آسیبی جدی و خطر پوسیدگی و در نهایت شکستگی و از بین رفتن دندان های شما می شود و این چیزی که شما فکرش را می کردید، قضیه عکس دارد و معکوس عمل می کند.

یعنی اینکه شما به خاطر عواقب و ترس از جرم گیری و عوارضی که فکر می کردید جرم گیری برای دندان های شما دارد مراجعه نمی کردید و این دقیقاً برخلاف فکر شماست و عدم مراجعه شما برای جرم گیری باعث تخریب دندان های شما می شود.

 

 

 

 

پیشنهاد ما به شما

هزینه جرم گیری دندان

هزینه جرم گیری دندان چقدر است؟ | 2 روش اصلی جرم گیری دندان چیست؟ | کلینیک ژنیک

هزینه جرم گیری دندان چقدر است؟ | 2 روش اصلی جرم گیری دندان ها کدامند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button