قیمت ارتودنسی دندان چقدر است؟ | هزینه ارتودنسی با بیمه چقدر است؟ | ژنیک

قیمت ارتودنسی دندان چقدر است؟ | هزینه ارتودنسی با بیمه چقدر است

قیمت ارتودنسی دندان چقدر است؟ | هزینه ارتودنسی با بیمه چقدر است ؟قیمت ارتودنسی بستگی به حجم تخریب و یا کج بودن و بهم ریختگی دندان های هر فرد دارد و برای هر فرد متفاوت است این قیمت ها پس از بررسی و معاینه دانپزشک مربوطه معلوم می شود و در نهایت به فرد بیمار اعلام می شود.

بعضی از دندانپزشکان شاید در ابتدا برآورد و قیمت درستی از ارتودنسی دندان بیمار ندهند و بعد از مشخص شدن عکس بیمار و اینکه چه مقدار زمان و یا کار باید برای ایجاد هماهنگی و ایستایی و در کنار هم قرار دادن دندان فرد بیمار لازم می باشد می تواند قیمت ها متغییر و متفاوت باشد.

در ابتدا باید  معنی و تعریفی مختصر، مفید و تحت الفظ در یک جمله از ارتودنسی داشته باشیم که این کلمه عبارتست از <<وجود ناهنجاری و بهم ریختگی در دندان ها و اصلاح درست و اصولی به صورت علمی و کاربردی می باشد>>.این تعریف می تواند در حال سادگی خیلی گسترده و در حال گستردگی خیلی ساده به نظر برسد اما باید گفت که ایجاد هماهنگی در دندان ها با ابزار و وسایل پیشرفته می تواند کمک بزرگی در ایجاد یک دندان مرتب و تمیز و ایده آل برای ما داشته باشد.

برای رهایی از این بهم ریختگی های دندانی اولین چیزی که فکر و ذهن ما را درگیر خود می کند بها و قیمتی است که ما در قبال اصلاح این مرتب کردن ها که استفاده از ابزار و وسایل خاص و گرانقیمتی را می طلبد و در عین حال متخصص دندانپزشک ارتودنسی نیز وقت زیادی را باید صرف این عمل و اصلاح دندان ما باید بگذارد در نتیجه هزینه ای که ما باید پرداخت کنیم افزایش می یابد.

اطلاعات بیشتر
قطره آهن چه تاثیری بر دندان کودکان دارد؟ | سیاهی دندان با قطره آهن | کلینیک ژنیک

شاید در توان مالی خیلی از افراد جامعه نباشد و افراد خاص و کسانی که از تمکن مالی خوبی برخوردارند سراغ ارتودنسی می روند و کسانی هم هستند که توان مالی خوبی ندارند ولی به دلایل مختلف از جمله وجود درد و یا عدم توان در خوردن غذا مجبور به ارتودنسی می شوند که دیگر از فاز فانتزی خارج شده و بحث درمان و رفع درد در دهان پیش می آید و این امر دیگر گریز ناپذیر است و باید حتماً درمان صورت گیرد خواه در این زمینه تمکن مالی داشته باشید یا نداشته باشید.

قیمت ارتودنسی دندان چقدر است؟ | هزینه ارتودنسی با بیمه چقدر است

قیمت های ارتودنسی دندان در سال 1401 چقدر است؟

قیمت ارتودنسی دندان چقدر است؟ | هزینه ارتودنسی با بیمه چقدر است؟اگر بخواهیم قیمت ارتودنسی در سال پیش رو را بدانیم باید بگوییم قیمت ها بر اساس تعداد دندان های قابل اصلاح و یا اینکه چند دندان باید کشیده شود متغیر است ولی اگر بخواهیم یک قیمت کف و سقف  ارتودنسی در سال 1401 را اعلام نماییم می تواند از 10 میلیون تومان شروع و تا 50 میلیون تومان با استفاده از ابزار های خاص و مختلف می تواند متغیر باشد.

این قیمت ها بر اساس تورم سالانه و شاید ماهیانه تفاوت بسیاری دارند و اصلاً ثابت نیست و هر کلینیک و واحد دندانپزشکی مختلف در سطح شهر می تواند قیمت های متفاوتی را اعلام نمایند و متغیرهای دیگری از جمله ابزار و وسایل استفاده شده و تعداد دندان های نامرتب در افزایش و یا کاهش قیمتها متفاوت می باشد.

هزینه ارتودنسی برای هر فک بالا یا پایین می تواند از 6،500،000 تومان شروع شود و برای دو فک و سن بیمار و اینکه نیاز به کشیدن چند دندان باشد تا مبلغ 22،000،000 تومان قیمت دارد. مثلاً برای دستگاه فانکشنال متحرک از 15،000،000 تومان شروع می شود و یا هزینه ارتودنسی ثابت برای هر فک نیز می تواند از 15،000،000  تومان شروع شود و گرانترین ارتودنسی ها نیز مربوط به ارتودنسی شفاف و یا نامرئی می باشد که از مبلغ 45،000،000 تومان تا 50،000،000 میلیون تومان می تواند با توجه به شدت و یا کمی خرابی دندان ها تفاوت داشته باشد.

اطلاعات بیشتر
مراقبت های بعد از جراحی و كشیدن دندان | جراحی و کشیدن دندان | کلینیک ژنیک

قیمت ارتودنسی دندان چقدر است؟ | هزینه ارتودنسی با بیمه چقدر است

انواع ارتودنسی دندان کدامند؟

ارتودنسی معمولاً به شش قسمت متفاوت تقسیم می شوند.1- ارتودنسی ثابت 2-ارتودنسی متحرک 3-ارتودنسی ثابت سرامیکی 4-ارتودنسی شفاف 5- ارتودنسی لینگوال یا پشت زبانی  6- ارتودنسی دیمون یا تنظیم خودکار.در توضیح هر کدام به صورت خلاصه می توان گفت ارتودنسی ثابت که از براکت هایی استفاده می شود که به صورت ثابت بر روی دندان ها چسبانده می شود و با فشاری که به دندان ها می آورد باعث تنظیم و مرتب شدن دندان ها می شود.

در ارتودنسی متحرک همان طور که از نامش پیداست می توان هر از چندی آنها را خارج کرد و یا روزهای خاصی وصل نمود.برای ارتودنسی لینگوال نیز از براکت هایی استفاده می شود که از درون دندان ها بیشترین استفاده را می کنند و در حقیقت ما سیم ارنودنسی را نمی بینیم و فضای داخلی دندان ها را به هم متصل می کند که از معایب آن این است که ممکن است به زبان آسیب برساند و آن را زخم کند.

ارتودنسی دیمون نیز از براکت های قابل تنظیم خودکار استفاده شده و کار را برای استفاده کننده راحت کرده است و در آخر ارتودنسی شفاف که  بی رنگ و شفاف است و طرفداران خاص خود را دارد و چیزی به صورت فیزیکی در دهان معلوم نیست ولی قیمت بالاتری نسبت به بقیه دارد.

آیا ارتودنسی دندان به صورت اقساطی نیز وجود دارد؟

در بعضی از کلینیک های سطح شهر و دندانپزشکی های معتبر ارتودنسی دندان به شکل اقساط نیز انجام می شود و برای کسانی که شرایط مالی خوبی ندارند این مسئله می تواند کمک کننده باشد معمولاً شرایط ماه های اقساط بین سه تا دوازده ماه می باشد و هر کسی می تواند این شرایط را انتخاب و استفاده کند.در کلینیک تخصصی دندانپزشکی ژنیک نیز شرایط قسطی ارتودنسی فراهم است و علاقه مندان می توانند از این مزیت و شرایط استفاده نمایند.

اطلاعات بیشتر
علت بوی بد دهان چیست؟ | علت بوی بد دهان و راه درمان آن چیست؟ | کلینیک ژنیک

قیمت ارتودنسی دندان چقدر است؟ | هزینه ارتودنسی با بیمه چقدر است

آیا ارتودنسی برای کودکان نیز انجام می شود؟

بعضی کودکان که دندان شیری آنها افتاده و دندان ثابت دارند و نیاز به ارتودنسی دارند کاندید خوبی برای استفاده از ارتودنسی می باشند این کودکان به علت اینکه دندان های روی هم دارند و یا اینکه دندان های کج و نامرتب دارند بهترین گزینه برای ارتودنسی می باشند.

این کودکان برای اینکه دندان های صاف و مرتبی داشته باشند حتماً لازم است تا فک و دندان ها محکم نشده اند برای انجام ارتودنسی اقدام نمایند معمولاً قیمت های ارتودنسی برای کودکان کمتر از بزرگسالان می باشد و دندانپزشکان کار راحت تری برای انجام کار بر روی دندان کودکان دارند.

از ارتودنسی بیشتر برای کدام قسمت از دندان ها استفاده می شود؟

ارتودنسی معمولاً برای یکنواختی و صاف و مرتب کردن دندان های جلویی بالا و پایین که نمای دندان ها را نشان می دهد کاربرد فراوانی دارد و می تواند در ایجاد لبخند و طرح زیباتر لبخند نقش مهمی داشته باشد.هرچند پزشکان تمامی دندان ها را سیم کشی و یکنواخت می کنند ولی در حقیقت دو دندان جلویی بالا و پایین از اهمیت خاصی برخوردار است.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی ژنیک از واحدی مجزا و مخصوص کودکان و اطفال برخوردار است که کار ارتودنسی کودکان را نیز انجام می دهد این کلینیک دارای اتاق های زیبا و تزئین شده برای کودکان دارد که جوی مناسب برای کودکان ایجاد می کند.

 

پیشنهاد ما به شما

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال (پشت دندانی) چیست؟ | تفاوت آن با دیگر روش ها | ژنیک

ارتودنسی لینگوال (پشت دندانی) چیست؟ و تفاوت ارتودنسی لینگوال با دیگر روش ها چیست؟ ارتودنسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button