لمینت دندان چیست؟ | تشخیص لمینت خوب از بد را چگونه متوجه شویم؟ | کلینیک ژنیک

لمینت دندان چیست؟راه های تشخیص لمینت دندان خوب از بد چیست؟

لمینت دندان چیست؟ و آیا انتظاراتی که ما از لمینت دندان داریم، پاسخ گوی نیاز ما می باشد؟ لمینت دندان چگونه می تواند به استحکام و زیبایی دندان های ما کمک کند؟ و زمان ماندگاری و قیمت این روکش ها آیا به صرفه است؟ و آیا از این جنس مواد روکش خوب است که استفاده کنیم؟ این سوالاتی است که در ادامه قصد پاسخ گویی و بحث در مورد آن را داریم.

اصولاً لمینت را به عنوان یک روکش دندان و پوششی برای زیبایی و استحکام دندان هایی که ظاهری خوبی ندارند و یا لب پر و یا ترک خورده و یا قسمتی از آن ها پوسیده و از بین رفته اند مورد استفاده کلی قرار می دهند.

لمینت های دندانی از ونیر پرسلن که از یک نوع سرامیک و چینی خاص ساخته شده اند و مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند و دوام خوب و استحکام بالایی به دندان ها می دهند سخته می شوند.

این روکش ها اگر چه جنسی ظریف و نازک و شیشه ای شکل دارند، ولی وقتی بر روی دندان ها قرار می گیرند، دندان ها به عنوان پشتیبانی سخت زیر این مواد قرار می گیرند و مقاومت آن ها را به دو چندان افزایش می دهند.

لمینت های دندان پوشش مناسبی برای زیبایی دندان ها و یا پر کردن فواصل بین دندان ها می باشند.برای کسانی که آشنایی با این روکش ها ندارند همیشه سوال پیش می آید که لمینت دندان چیست؟ و به چه کاری می آید؟ برای اینکه این افراد هنوز تجربه کارایی و کاربرد این قبیل روکش ها را ندارند و از کارکردشان بی خبر ند، ما در این مقاله قصد داریم شرحی از موارد استفاده از این روکش را توضیح دهیم.

اطلاعات بیشتر
انواع لمینت دندان و قیمت آن | قیمت هر واحد لمینت | کلینیک ژنیک

لمینت دندان چیست؟

راه های تشخیص لمینت دندان خوب از بد چگونه است و چطور باید انتخاب خوبی داشته باشیم؟

برای اینکه از جنس لمینت مرغوب برای روکش دندان هایمان استفاده نماییم کافیست به مرکز دندانپزشکی متخصص، که مراکزی بزرگ و دارای دندانپزشکان زیاد در تخصص های متفاوت هستند، استفاده نماییم.برای اینکه بدانیم راه تشخیص لمینت دندان چیست؟ باید سراغ مراکز بزرگ دندانپزشکی برویم. این مراکز کیفیت کارشان به مراتب بیشتر از دیگر دندانپزشکی ها و یا مطب های کوچک می باشد.

در این مراکز به علت اینکه با بیماران متعدد سر و کار دارند و مشتریان زیادی دارند بی شک از کیفیت خوبی بهره مند هستند.مراکز تخصصی دندانپزشکی که در مجموعه های بزرگ کار می کنند به هیچ عنوان از مواد فیک و یا تقلبی استفاده نمی کنند و آبرو و اعتبار خود را زیر سوال نمی برند.

پس باید با تحقیق و جستجو از کسانی که از خدمات این گونه مراکز استفاده نموده اند بتوانیم بهترین مرکز خدمات دندانپزشکی را پیدا نموده و از این مراکز معتبر خدمات دریافت نماییم.

راه تشخیص و انتخاب لمینت برای دندان چگونه است؟

راه های تشخیص و انتخاب لمینت برای دندان های هر شخص با شخص دیگر فرق دارد.این انتخاب را دندانپزشک معالج می تواند تشخیص دهد و فقط انتخاب رنگ لمینت بر عهده مشتری می باشد.در خیلی از مواقع رنگ لمینت را نیز مشتری بر عهده دندانپزشک معالج می گذارد و در تمامی مراحل لمینت گذاری دندان، این دکتر معالج است که تصمیم نهایی را می گیرد.

لمینت های دندانی به طور کلی انواع مشخصی ندارند بلکه تقسیم بندی ها را به صورت اندازه آن مشخص می نمایند.به عنوان مثال اندازه های 0.5 دهم و 0.7 دهم از نمونه اندازه های مرسومی است که بر روی اغلب دندان های بیماران نصب می گردد.

اطلاعات بیشتر
عمر لمینت دندان چقدر است؟ | لمینت فوری دندان در کلینیک ژنیک

بعضی افراد می گویند انواع لمینت دندان چیست؟ که همانطور که گفته شد لمینت ها را بر اساس سایز تقسیم بندی می کنند و اصولاً انواع در لمینت معنایی ندارد و فقط سایز است که پزشک معالج با برش و یا تراش تشخیص و نصب را انجام می دهد.

لمینت دندان چیست؟

چرا لمینت دندان به عنوان روکشی زیبا و مناسب در بین افراد جا افتاده است؟

لیمنت های دندانی به علت اینکه زیبایی خاصی به چهره افراد می دهد و یک لبخند زیبا را ایجاد می کند، خیلی از افراد به دنبال استفاده از این روکش ها هستند.این روکش ها مقاومت بالایی دارند و سفیدی خاصی که در این روکش ها وجود دارد هر فرد طالب زیبایی را به سوی خود می کشاند.

افراد زیادی به علت اینکه دندان های مناسب و خوبی ندارند به دنبال نصب لمینت مناسب دندان خود می روند و با هزینه ای که انجام می دهند، حداکثر رضایت برایشان فراهم می گردد.این افراد به علت اینکه کسانی که دور و اطراف خود را با لمینت دندانی دیده اند، مجاب می شوند که خود نیز از این ابزار زیبایی و مناسب استفاده کنند.

مهمترین مزایا و محاسنی لمینت دندان چیست؟

از جمله چیزهایی که همگان می پرسند این است که می گویند مزایای لمینت دندان چیست؟ در پاسخ باید بگوییم، هر کاری که ما در زندگی خود انجام می دهیم یک مزایا و یا محاسنی دارد و به الطبع یک معایب هر چند کوچک نیز می تواند داشته باشد.

از جمله مزایا و محاسنی که لمینت می تواند برای دندان های ما داشته باشد این روکش می تواند پوشش مناسبی برای دندان های پوسیده، که ظاهری نامناسب در دهان ما ایجاد کرده و یا ترک هایی که در دندان ما اتفاق افتاده و یا فواصلی که در بین دندان های ما وجود دارد و به یک حالت به همریختگی نامناسبی درآمده و باعث شده است، می تواند رفع نماید.

اطلاعات بیشتر
همه چیز در مورد لمینت دندان | لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ | کلینیک ژنیک

روکش کردن با لمینت، اثرات خوب و زیبایی خاصی به دندان ها و چهره ما می دهد و می تواند باعث اعتماد به نفس بالایی برای ما بوجود آورد.

لمینت دندان چیست؟

 

معایب لمینت دندان چیست؟ 

از مهمترین و عمده معایب لمینت دندان ها را اگر بخواهیم نام ببریم، می توان به قیمت لمینت اشاره کرد که می تواند یکی از ضعف های آن باشد. البته این را هم نباید فراموش کنیم که قیمت بالای لمینت شاید برای قشر متوسط رو به پایین جامعه، شاید گران باشد ولی باید اذعان کنیم که با توجه به زیبایی و استحکام که با استفاده از این روش به دندان های ما می دهد نسبت به قیمت آن می ارزد.

شاید بعضی از افراد قیمت این روش را از معایب آن بدانند ولی در کنار کیفیت و طول عمری که به دندان ها می دهد و همچنین درخشندگی و زیبایی و سفیدی که به دندان ها می دهد این عیب را به خوبی می پوشاند.

 

 

پیشنهاد ما به شما

انواع لمینت دندان و قیمت آن | قیمت هر واحد لمینت | کلینیک ژنیک

انواع لمینت دندان و قیمت آن | قیمت هر واحد لمینت | کلینیک ژنیک

انواع لمینت دندان و قیمت آن | قیمت هر واحد لمینت | کلینیک ژنیک انواع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button